İbay Elektrik kurucusu Mustafa Kiraz sahip olduğu 28 yıllık tecrübeyi ve bilgi birikimini elektrik sektörünün gelişimine ve hizmetine sunmaya karar verdiğinde takvimler 2000 yılını gösteriyordu. 2000 yılında Karaköy’de ticari faaliyetlerine başlayan İbay Elektrik; kurulduğu tarihten günümüze kadar sürekli değişen ve tüketicilerinin ihtiyaçlarına göre çözümler üreten uzman kadrosuyla değerli müşterilerine hizmet veriyor.

Elektrik sektörüne yön veren global ve yerel birçok üretici markanın temsilciliğine sahip olan İbay Elektrik, her yıl gücüne güç katmaya devam ederek hizmet kalitesini günceller. Rekabetçi fiyatları ve dinamik kalite anlayışıyla elektrik malzemesi denildiğinde ilk akla gelen tedarik firmalarından biri olan İbay Elektrik, çalışmalarına “En İyi” olma hedefiyle durmadan devam eder.

Sektörün ihtiyaçlarına doğru zamanda, en iyi hızda ve en iyi fiyat garantisi ile yanıt vermeyi kendine ilke edinen İbay Elektrik; bugüne kadar sürdürdüğü doğru ve dürüst ticaret ilişkilerinin sonucunda Phoenix Contact, Schneider, Omron, Kraus&Naimer, Klauke, Hellermann Tyton, Klemsan, Entes, Tbloc, Emas, Plastim, Gwest, Schrack, Schlegel, İboco, Rittal, Öznur Kablo, Ünal Kablo ve Şafak Elektrik gibi birçok köklü markanın satışını gerçekleştiriyor.

Ürün tedarik aşamalarında teknoloji ve inovasyonu her daim çalışma süreçlerine entegre eden İbay Elektrik, ticari ilişkilerini geleneksel değerlerden kopmaksızın güven, dürüstlük ve dostluk merkezi üzerine kurgular.

ibay elektrik